...

wyjazdy
paralotniowe
2024

Alpy, Beskidy i nie tylko...

Wyjazdy paralotniowe to jest to, co lubimy najbardziej. To świetna forma poznawania nowych startowisk i nauki techniki latania na paralotni. Oferujemy różne kierunki, długości oraz daty wycieczek. Często przemieszczamy się za najlepszą pogodą do latania na paralotni. Latamy aktywnie i interesujemy się paralotniarstwem od wielu lat. Możesz być pewien, że uczysz się od doświadczonych pilotów.

tygodniowe

Możemy zaoferować Ci kilka kierunków na tygodniowy wyjazd paralotniowy w 2023 r. Świetne warunki do latania wiosną w Alpach znajdziemy w miejscach takich jak Bassano, Tolmin czy Lijak. Na przełomie kwietnia i maja odwiedzimy festiwal paralotniowy w austriackim Kössen. Z południa Polski dojedziemy tam w osiem godzin, a przez 3 dni będziemy mogli oblatać wiele skrzydeł. We wrześniu i październiku możemy polować na odpowiednie warunki do spokojnego latania w Dolomitach. To wyjazd na prognozę, tzn. bez sztywnej daty. W grudniu lecimy na Teneryfę uciec od chłodu i polatać wokół tej pięknej, kanaryjskiej wyspy.

krótkie i blisko

Masz mniej czasu albo chcesz polatać na paralotni w Beskidach Zachodnich i najbliższej okolicy? Proponujemy jedno lub dwudniowe wypady w Beskid Wyspowy oraz Żywiecki. Możemy też odwiedzić pobliskie startowiska na Słowacji i w Czechach. 

Prywatne i grupowe

Potrzebujesz pomocy dla jednej lub dwóch osób, a może masz grupę znajomych? Wybierz cel, datę i ustalimy szczegóły. Dzień w Beskidach, tydzień w Alpach, a może przygoda w Tatrach lub na Babiej Górze?

Wyjazdy paralotniowe zagraniczne - 2024

Alpy Julijskie
lub Włoskie

28 kwi - 04 maj

7 dni

Alpy
za warunem

26 maj - 01 cze

7 dni

Alpy
za warunem

23 - 29 cze

7 dni

Alpy
Greifenburg
lub Włochy

21 - 27 lip

7 dni

Alpy
Greifenburg
lub Włochy

11 - 17 sie

7 dni

Dolomity
Włochy

wrz - paź

na prognozę

Teneryfa

01 - 08 gru '24
08 - 15 gru '24
?? - ?? mar '25

8 dni

Inne

Beskidy:
-
PL - CZE - SK

blisko, 1 - 3 dni

na prognozę

Indywidualne
i
grupowe

-

Ty decydujesz!

miejsca na wyjazdy paralotniowe

Poniżej znajdziesz mapę miejsc, w które prowadzimy nasze wyjazdy paralotniowe. Lista terminów i miejsc rośnie. Zapisz się na newsletter, a wyślemy Ci informacje o nowych terminach i kierunkach. Marzy Ci się inny cel? Daj nam znać!

W przypadku problemów z pogodą nasz cel może się zmienić. Często w trakcie wyjazdów warunki meteorologiczne wymagają przenoszenia się za pogodą. Chcemy, żebyś trafił w idealne miejsce i polatał jak najwięcej oglądając niezwykłe widoki wysokich gór.

Teneryfa

Beskidy
Polska - Słowacja - Czechy

Tatry
Babia Góra

Austria
Kössen

Słowenia
dolina Soczy i Lijak

południowe Włochy
Bassano, Feltre, Revine Lago, Meduno

Austria
Greifenburg

Francja
Annecy

Austria
Hohe Wand i Rax

Austria Stoderzinken

Opinie

dla kogo

1/5

początkujący

2/5

samodzielni początkujący

2.5/5

średnio zaawansowani

Relacje z wyjazdów paralotniowych

Wykłady

W czasie wieczornych prezentacji możemy poruszyć różne tematy. Daj nam znać wcześniej, jeśli masz pytania lub inne pomysły.

termika

żagiel

przeloty

prognozy

sytuacje awaryjne

planowanie i aplikacje

o nas

Marcin Duszyński

+48 883 268 791
info@SRUdoChmury.pl
 • lata na paralotni od 10 lat
 • pokonał Alpy w 32 dni w stylu Hike&Fly
 • wiceprezes Beskidzkiego Stowarzyszenia Paralotniowego
 • uczestnik szkoleń pierwszej pomocy, dostępu linowego, wspinacz
 • instruktor paralotniowy w szkole GringoFly
 • prowadzi stronę SRUdochmury.pl

Damian Rozpądek

+48 535 035 035
info@AirsportsPolska.pl
 • zajmuje się paralotniarstwem od 14 lat
 • właściciel największej firmy tandemowej na Teneryfie do 2020 r.
 • zawodnik paralotniowy
 • instruktor paralotniowy
 • współzałożyciel AirSportsPolska.pl działającej w Polsce, Włoszech, na Słowacji i Teneryfie

Często zadawane pytania

Ruszamy z Częstochowy, jedziemy przez Żywiec. Zwykle zaczynamy w niedzielę, a wracamy w sobotę. Daje to możliwość wcześniejszego przyjazdu na latanie w Beskidy i powrót do domu bez pośpiechu.

Grupa zwykle liczy około 7 osób. Na wyjazdy paralotniowe jadą tylko osoby posiadające Świadectwo Kwalifikacji. W takim przypadku dwaj instruktorzy mogą lepiej się skupić na potrzebach uczestników. Jeden z nas może być w powietrzu razem z Tobą, zamiast na lądowisku.

Na wyjeździe oglądamy lądowiska, omawiamy plan lotu i zadania na dzień. Jedziemy w małych, około siedmioosobowych grupach z dwoma instruktorami. Zawsze ktoś będzie z tobą na startowisku i będziemy cały czas w łączności radiowej. Wystarczy, że masz umiejętności samodzielnego lądowania. 

Po dodatkowym ustaleniu możemy zaproponować indywidualny trening w locie w tandemie.

Wraz ze zbliżającym się terminem wyjazdu będziesz dostawał coraz więcej informacji. Tworzymy grupę na komunikatorze WhatsApp. Pomożemy w zakupie odpowiednich ubezpieczeń, sprzętu paralotniowego i kempingowego. Dostaniesz check listy sprzętu do zebrania i spraw do załatwienia.

Przed wyjazdem uzupełnisz ankietę z pytaniami na temat Twoich umiejętności paralotniowych. Pozwoli to nam ocenić twój poziom i jeśli zechcesz – dobrać odpowiednie ćwiczenia z listy zadań.

Na większości wyjazdów korzystamy z kempingów, ponieważ daje to możliwość szybkiej zmiany miejsca. Wyjazd paralotniowy wymaga ciągłego dostosowywania się do pogody. Chcąc najlepiej wykorzystać warunki, często przemieszczamy się w inne miejsce. Różnica w cenie pomiędzy kempingiem i pensjonatem pozwoli na zakup sprzętu do biwakowania.

Jadąc na wyjazd paralotniowy, przygotuj się na poniższe koszty dzienne. Ceny są przykładowe, w zależności od miejsca i terminu mogą się zmieniać:

 • ubezpieczenie – od 11 zł
 • fly carty 0 – 4 €
 • jedzenie 12 – 25 € w zależności od tego, jak dużo gotujemy sami, a jak często jemy w restauracji. Na wyjazdy na campingi zabieramy kuchenkę.
 • noclegi na kempingu 10 – 15 €, w pensjonacie 25 – 30 €

Jedziemy tam, gdzie będzie dobra pogoda, w miejsce dopasowane do umiejętności grupy. Nie lubimy latać w jednym miejscu, często zmieniamy startowiska.

Przed lotem omawiamy sytuację pogodową, możliwości rozwoju dnia i różne opcje na trasy. Zgarniemy Cię z przelotu. Wieczorem możemy omówić loty, porozmawiać o błędach i przedstawić prezentacje w interesujących Cię tematach.

Dni chcemy wykorzystać jak najlepiej. Po śniadaniu jedziemy od razu w góry. W zależności od potrzeb wywózki na startowisko możemy powtarzać. W ciągu paralotniowo dobrego dnia nie nastawiamy się na jeżdżenie do sklepu czy knajpy. Miejsca te odwiedzamy wieczorem. Unikamy “imprezowego” stylu wyjazdu, aby zachować jak najwyższe bezpieczeństwo. Wieczory wolimy wypełnić prezentacjami na tematy paralotniowe.

Masz pytania?

Scroll to Top