...

wyjazd paralotniowy

TENERYFA

10 - 17
marzec 2024

o wyjeździe

Ten wyjazd paralotniowy kierujemy do samodzielnych początkujących oraz średnio zaawansowanych pilotów. Miejsca dobierzemy tak, abyś jak najlepiej mógł wykorzystać czas wyjazdu. 

W środku zimy uciekniesz na ciepłą wyspę. Możemy niemal zagwarantować warunki do latania termicznego każdego dnia. Skorzystamy z oferty kilkunastu dobrych startowisk. Spróbujemy znaleźć opcję na latanie żaglowe dopasowane do warunków i umiejętności grupy. Pojedziemy na super wysoki zlot ze zbocza wulkanu. To ponad trzydzieści minut lotu z 2240 m n.p.m. do poziomu oceanu! Może masz ochotę na “małe” wejście i zlot w stylu Hike&Fly?

Damian spędził na Teneryfie 6 lat. Wykonywał 800 tandemów rocznie, latając 360 dni w roku. Ciężko o bardziej doświadczonego przewodnika. Dokładnie zna każde startowisko i pogodowe sztuczki. Nietypowe prognozy i schematy znane z Alp nie bardzo tu działają. Trzeba tu analizować wpływ ogólnych warunków oraz znać lokalne uwarunkowania, aby znaleźć przyjemne i bezpieczne możliwości latania każdego dnia.

Marcin w grudniu 2024 kupił bilet w jedną stronę i kilka zimowych miesięcy spędzi, latając po wyspie.

dla kogo

1.9/5

samodzielni początkujący

3/5

średnio zaawansowani

Na tym wyjeździe wymagamy dobrego opanowania startów. Potrzebna będzie również zdolność zaplanowania do miejsca lądowania i słuchanie podpowiedzi na radiu. Jesteś początkującym pilotem i potrzebujesz wskazówek, aby szybciej nabrać tych umiejętności? Sprawdź ofertę indywidualną.

Możesz spędzić na lataniu 6 lub 12 dni. Świetną opcją może też być podzielenie całego wyjazdu na jeden tydzień latania, a drugi plażowania.

Galeria

miejsce wyjazdu

Celem tego wyjazdu paralotniowego będzie kanaryjska wyspa Teneryfa. To atlantycka wyspa leżąca u wybrzeży północnej Afryki. Oferuje przez cały rok możliwość latania. Najlepsze warunki znajdziemy w okresie naszej zimy. W centrum wyspy wypiętrza się Teide. To trzeci najwyższy wulkan na świecie. Przez swoją wielkość ma wpływ na warunki do latania paralotniowego na tej wyspie. Często z jednej strony Teneryfy pada i wieje zbyt mocno, a z drugiej, która jest osłonięta, można znaleźć odpowiednie warunki do latania na paralotni.

Po lataniu albo w trakcie dnia odpoczniesz w chillingito – barach plażowych. Napijesz się lokalnego piwa, zjesz ośmiornicę i będziesz podziwiał kanaryjski zachód słońca. Miejsce oferuje też możliwości surfingu i snorkelingu. Możesz również pojechać na zorganizowaną przez lokalne firmy wycieczkę na trekking, oglądanie gwiazd przez teleskop czy wycieczki na okoliczne wyspy. 

Więcej możesz przeczytać w artykule: Jak przygotować się na wyjazd paralotniowy na Teneryfę.

Zlot z 2240 m n.p.m.

wycieczki na okoliczne wyspy

ponad 30 startowisk na całej wyspie

plaże i snorkeling

trekking i lasy tropikalne

oferujemy

wymagania

Zakwaterowanie w hotelu lub prywatnym apartamencie w kompleksie z basenem. Blisko oceanu. Pokoje dwu i wieloosobowe, pełne wyposażenie kuchni i sklepy w okolicy. Chcesz mieszkać w indywidualnym apartamencie? Pomożemy w rezerwacji noclegu  zgodnie z Twoimi oczekiwaniami.

Cena nie zawiera kosztów przelotu.

daty

10 – 17 marzec 2024

(6 + 2 dni na przylot i powrót)

dni do wyjazdu
1
miejsca wolne

Cena 

2700 zł

Opinie

Relacje z wyjazdów

harmonogram

Dni na wyjeździe mogą się różnić w zależności od pogody i Twoich chęci do latania. Możesz zrobić sobie dzień wolny i pójść na plażę lub skorzystać z innych możliwości wyspy.

dzień 1

transfer z lotniska

dzień 2 - 7

08:00 – śniadanie

09:00 – wyjazd na startowisko

18:00 – latanie do zachodu

20:00 – kolacja, podsumowanie dnia lub wykłady

dzień 8

transfer na lotnisko

Wykłady

W czasie wieczornych prezentacji możemy poruszyć różne tematy. Daj nam znać wcześniej jeśli masz pytania lub inne pomysły.

termika

żagiel

przeloty

prognozy

sytuacje awaryjne

planowanie i aplikacje

o nas

Marcin Duszyński

+48 883 268 791
info@SRUdoChmury.pl
 • lata na paralotni od 10 lat
 • pokonał Alpy w 32 dni w stylu Hike&Fly
 • w 2024 r. zimę spędza na Teneryfie
 • wiceprezes Beskidzkiego Stowarzyszenia Paralotniowego
 • uczestnik szkoleń pierwszej pomocy, dostępu linowego, wspinacz
 • w 2021 r. ukończył paralotniowy kurs instruktorski
 • prowadzi stronę SRUdochmury.pl

Damian Rozpądek

+48 535 035 035
info@AirsportsPolska.pl
 • zajmuje się paralotniarstwem od 14 lat
 • właściciel największej firmy tandemowej na Teneryfie do 2020 r.
 • mieszkał na Teneryfie przez 6 lat
 • zawodnik paralotniowy
 • w 2021 r. ukończył paralotniowy kurs instruktorski
 • współzałożyciel AirSportsPolska.pl działającej w Polsce, Włoszech, na Słowacji i Teneryfie

Zapisz się

Scroll to Top