...

startowiska paralotniowe

w Beskidach
i okolicach

Prognozy POGODY

Od czasu powstania strony, co piątek, a nawet częściej na grupę na Whatsapp wrzucam informacje na temat prognoz pogody na nadchodzące dni. Opisuję siłę i kierunki wiatru, wysokość termiki, stopień zachmurzenia i jakość dnia. Podopowiadam odpowiednie miejsca startu w Polsce, Czechach lub na Słowacji. 

Na grupie można spotkać doświadczonych pilotów, którzy chętnie odpowiedzą na pytania.

Kliknij ikonę strzałki w lewym górnym rogu mapy startowisk paralotniowych, aby filtrować startowiska główne, z potencjałem oraz inne

Startowiska paralotniowe: Beskid Żywiecki, Mały i Śląski

główne

Beskid Żywiecki i okolica
Beskid Wyspowy
Okolica

inne

Beskid Żywiecki i okolica
Beskid Wyspowy

szkolne

Beskid Żywiecki i okolica

stare

Beskid Żywiecki i okolica
Beskid Wyspowy

Startowiska paralotniowe w Beskidach i okolicy

Mogłoby się wydawać, że w zachodniej części Beskidów Zachodnich tj. w bliższych i dalszych okolicach Bielsko-Białej i Żywca na paralotni lata się tylko z Żaru i Skrzycznego. Przy okazji zimowych zawodów MaŻyŚ powstała mapa ponad dwudziestu miejsc, z których da się wystartować. Część z nich jest brana pod uwagę w zawodach, aby było gdzie robić zimowe podejścia, a z części można fajnie polatać przez cały sezon.

Do Beskidów Zachodnich zalicza się również Beskid Wyspowy. Znajduje się tam kilkanaście startowisk paralotniowych na wyspach rozrzuconych na małym obszarze. Mieści się w połowie drogi pomiędzy Krakowem i Zakopanem.

Wszystkie startowiska Beskidu Wyspowego odwiedziłem w czasie Zimowego Pucharu Beskidu Wyspowego w 2015 r. Z tego okresu pochodzą filmy i w międzyczasie mogło coś sie zmienić. Najczęściej uczęszczanymi startowiskami paralotniowymi są Ciecień, Szczebel, Śnieżnica, Podobin, Ćwilin i Skrzętla. Reszta mogła już zarosnąć…

Dosyć blisko znajdują się również paralotniowe startowiska w Czechach i Słowacji. Na mapie znalazły się te najbardziej popularne.

O startowiskach Beskidu Żywieckiego i okolic możesz przeczytać na stronie Beskidzkiego Stowarzyszenia Paralotniowego, a o Beskidzie Wyspowym na stronie Stowarzyszenia Paralotniarzy Beskidu Wyspowego.

Beskid Żywiecki
Beskid Wyspowy
i okolica

Scroll to Top