...

wyjazd paralotniowy

Alpy Julijskie i Włoskie

28 kwiecień - 04 maj 2024

o wyjeździe

Ten wyjazd paralotniowy kierujemy do początkujących oraz średnio zaawansowanych pilotów. Miejsca dobierzemy tak, abyś jak najlepiej mógł wykorzystać czas wyjazdu. Jeśli jesteś tuż po kursie lub miałeś przerwę, pomożemy Ci przypomnieć o podstawach i pokręcić termikę. Średnio zaawansowani dostaną podpowiedzi na temat tras i terenu oraz wykłady związane z lataniem przelotowym.

dla kogo

1/5

początkujący

2/5

samodzielni początkujący

2.5/5

średnio zaawansowani

miejsce wyjazdu

Celem tego wyjazdu będzie południowo-wschodnia część Alp. Chcemy odwiedzić klasyczne, paralotniowe, alpejskie miejsca. 

W przypadku problemów z pogodą cel wyjazdu może się zmienić. Często w trakcie wyjazdów warunki meteorologiczne wymagają przenoszenia w inne miejsce. Chcemy, żebyś wykorzystał warun i polatał jak najwięcej.

Słoweńska Dolina Soczy oferuje świetne warunki do uprawiania paralotniarstwa na każdym poziomie zaawansowania. Piękne widoki, długie granie, trawiaste zbocza i skaliste góry. To wszystko w zasięgu krótkiego lotu. Stu kilometrowy przelot do Włoch i z powrotem to lokalny klasyk. Późny czerwiec stabilizuje tutaj warunki do latania. W razie niepogody w Alpach ten rejon lub okolice często umożliwiają latanie. 

Revine Lago

Bassano del Grappa

Słowenia, Lijak

Włochy, San Simeone i Gemona

oferujemy

wymagania

Cena nie zawiera opłat kempingowych lub kosztów wynajęcia pensjonatu.
Pomożemy w rezerwacji noclegu zgodnie z Twoimi oczekiwaniami.

dni do wyjazdu
0
miejsca wolne

Cena – 1400 zł + 250 €

28 kwiecień – 04 maj 2024

Filmy

Opinie

Relacje z wyjazdów

harmonogram

Pierwszego dnia wyjeżdżamy jak najwcześniej z okolic Częstochowy lub Żywca, aby następnego być gotowymi do latania. Dni 2 – 6 spędzamy w powietrzu. Wieczorem jemy obiadokolację, omawiamy dzień i przerabiamy interesujące Cię tematy. Powrót rozpoczynamy po ostatnim dniu latania lub następnego dnia rano. Harmonogram może się zmienić w zależności od miejsca wyjazdu, pogody i innych okoliczności.

dzień 1

07:00 – zbiórka

22:00 – dojazd na miejsce

dzień 2 - 6

08:00 – śniadanie

09:00 – wyjazd na startowisko

19:00 – latanie do zachodu

20:00 – kolacja i wykłady

dzień 7

07:00 – śniadanie

08:00 – pakowanie i powrót

Wykłady

W czasie wieczornych prezentacji możemy poruszyć różne tematy. Daj nam znać wcześniej jeśli masz pytania lub inne pomysły.

termika

żagiel

przeloty

prognozy

sytuacje awaryjne

planowanie i aplikacje

o nas

Marcin Duszyński

+48 883 268 791
info@SRUdoChmury.pl
 • lata na paralotni od 10 lat
 • pokonał Alpy w 32 dni w stylu Hike&Fly
 • wiceprezes Beskidzkiego Stowarzyszenia Paralotniowego
 • uczestnik szkoleń pierwszej pomocy, dostępu linowego, wspinacz
 • w 2021 r. ukończył paralotniowy kurs instruktorski
 • prowadzi stronę SRUdochmury.pl

Damian Rozpądek

+48 535 035 035
info@AirsportsPolska.pl
 • zajmuje się paralotniarstwem od 14 lat
 • właściciel największej firmy tandemowej na Teneryfie do 2020 r.
 • zawodnik paralotniowy
 • w 2021 r. ukończył paralotniowy kurs instruktorski
 • współzałożyciel AirSportsPolska.pl działającej w Polsce, Włoszech, na Słowacji i Teneryfie

Często zadawane pytania

Ruszamy z Częstochowy, jedziemy przez Żywiec. Zwykle zaczynamy w niedzielę, a wracamy w sobotę. Daje to możliwość wcześniejszego przyjazdu na latanie w Beskidy i powrót do domu bez pośpiechu.

Grupa zwykle liczy około 7 osób. Na wyjazdy paralotniowe jadą tylko osoby posiadające Świadectwo Kwalifikacji. W takim przypadku dwaj instruktorzy mogą lepiej się skupić na potrzebach uczestników. Jeden z nas może być w powietrzu razem z Tobą, zamiast na lądowisku.

Na wyjeździe oglądamy lądowiska, omawiamy plan lotu i zadania na dzień. Jedziemy w małych, około siedmioosobowych grupach z dwoma instruktorami. Zawsze ktoś będzie z tobą na startowisku i będziemy cały czas w łączności radiowej. Wystarczy, że masz umiejętności samodzielnego lądowania. 

Po dodatkowym ustaleniu możemy zaproponować indywidualny trening w locie w tandemie.

Wraz ze zbliżającym się terminem wyjazdu będziesz dostawał coraz więcej informacji. Tworzymy grupę na komunikatorze WhatsApp. Pomożemy w zakupie odpowiednich ubezpieczeń, sprzętu paralotniowego i kempingowego. Dostaniesz check listy sprzętu do zebrania i spraw do załatwienia.

Przed wyjazdem uzupełnisz ankietę z pytaniami na temat Twoich umiejętności paralotniowych. Pozwoli to nam ocenić twój poziom i jeśli zechcesz – dobrać odpowiednie ćwiczenia z listy zadań.

Na większości wyjazdów korzystamy z kempingów, ponieważ daje to możliwość szybkiej zmiany miejsca. Wyjazd paralotniowy wymaga ciągłego dostosowywania się do pogody. Chcąc najlepiej wykorzystać warunki, często przemieszczamy się w inne miejsce. Różnica w cenie pomiędzy kempingiem i pensjonatem pozwoli na zakup sprzętu do biwakowania.

Jadąc na wyjazd paralotniowy, przygotuj się na poniższe koszty dzienne. Ceny są przykładowe, w zależności od miejsca i terminu mogą się zmieniać:

 • ubezpieczenie – od 11 zł
 • fly carty 0 – 4 €
 • jedzenie 12 – 25 € w zależności od tego, jak dużo gotujemy sami, a jak często jemy w restauracji. Na wyjazdy na campingi zabieramy kuchenkę.
 • noclegi na kempingu 10 – 15 €, w pensjonacie 25 – 30 €

Jedziemy tam, gdzie będzie dobra pogoda, w miejsce dopasowane do umiejętności grupy. Nie lubimy latać w jednym miejscu, często zmieniamy startowiska.

Przed lotem omawiamy sytuację pogodową, możliwości rozwoju dnia i różne opcje na trasy. Zgarniemy Cię z przelotu. Wieczorem możemy omówić loty, porozmawiać o błędach i przedstawić prezentacje w interesujących Cię tematach.

Dni chcemy wykorzystać jak najlepiej. Po śniadaniu jedziemy od razu w góry. W zależności od potrzeb wywózki na startowisko możemy powtarzać. W ciągu paralotniowo dobrego dnia nie nastawiamy się na jeżdżenie do sklepu czy knajpy. Miejsca te odwiedzamy wieczorem. Unikamy “imprezowego” stylu wyjazdu, aby zachować jak najwyższe bezpieczeństwo. Wieczory wolimy wypełnić prezentacjami na tematy paralotniowe.

Zapisz się

Scroll to Top