...

> Garlejów Groń

trudność

2/5

kierunek wiatru

SE

wysokość

710 m n.p.m.

przewyższenie

260 m

współrzędne

loty

Opis

Nieopodal Janikowej Grappy, w kierunku wschodnim znajduje się Garlejów Groń. Łąki, na których można wystartować, są prawdopodobnie prywatne.  Miejsce to jest szerokie i równe, start nie powinien być problemem.

Pod górą, w okolicy kościoła znajduje się wiele dużych łąk. W tym miejscu można również zostawić auto. 

Od głównej grani odchodzi kilka garbów i dolin. Są dosyć długie i opadają łagodnie. Latanie w tym miejscu przy silnym wietrze może być niemożliwe lub niebezpieczne dla początkujących. Mogą tu występować rotory od górki na przedpolu oraz efekty dyszy, które zwiększą siłę wiatru.

 Przy wietrze o sile 2-3 m/s dolot do lądowiska nie powinien sprawiać problemów.

Pomarańczowe - wypukłe, żółte - wklęsłe. Użyj wyobraźni 😉

Przeloty

Lecąc z wiatrem, skierujesz się na Jaworzynkę obok Żaru. Dalej trasa prowadzi podobnie jak trasa przelotu w stronę Opola ze startowiska na Malinowie. To zdjęcie pochodzi z opisu tego startowiska.

Ludzie zaczęli się tu pojawiać dopiero w 2018 r., a miejsce nie jest popularne. Pierwsze wyniki z XCportal (wyniki łączone z Janikową Grappą) pokazują, że jest w tej górce potencjał, który trzeba jeszcze odkryć.

Dojazd i dojście

Pod kościołem lub cmentarzem jest wiele miejsc parkingowych. Zaraz obok znajdziesz duże łąki, na których można wylądować.

Na górę da się wjechać autem. Dróżki są wąskie i brakuje miejsc, na których bezproblemowo można zostawić auto.

Piesze wejście to 270 m przewyższenia. Powinno zająć nie więcej, niż 30 min.

Filmy

Scroll to Top